Pomoc pięcioosobowej rodzinie z Ukrainy

Pomoc pięcioosobowej rodzinie z Ukrainy
Polepszenie warunków życia
Przyjęliśmy pięcioosobową rodzinę z Charkowa, panią Olhę (na zdjęciu) z dwójką dzieci, mamę i teściową. Na Ukrainie zostali ich mężowie dodatkowo mąż pani Olhi broni kraju. Serce się kraje jak codziennie czeka na wiadomości od męża, a dzieci pytają czy tatuś dzwonił.

Od ponad miesiąca są u nas, póki co mają do dyspozycji jeden pokój. Pomagamy im z wszystkimi dokumentami, dzieci zapisaliśmy do szkoły, szukamy dla nich pracy, kupujemy żywność (ja robię obiady), odzież i inne potrzebne rzeczy. W miarę możliwości uczę ich też polskiego. Organizuję im również czas na ile mogę, żeby chociaż dzieci nie myślały przed czym musiały uciekać.

Potrzebne jest bardzo wsparcie finansowe. Przyjęliśmy rodzinę pięcioosobową, a nas też jest piątka. Chcielibyśmy wyremontować pokój, który jest teraz w stanie surowym, żeby dzieci miały swój kąt, gdzie można by postawić chociażby biurka. Chciałabym, żeby mieli trochę więcej swobody. Chcemy też zakupić łóżka dla dzieci, bo te co mają niedługo się rozpadną oraz szafę na ubrania. Z tego co wiem zostaną u nas na dłużej.

Resztę pieniędzy przeznaczymy bezpośrednio dla rodziny na zakup: ubrań, butów, środków chemicznych, szkolnych i na najpotrzebniejsze rzeczy. Zrobiłam też ogródek warzywny, żeby panie miały zajęcie, w którym mogłyby oderwać się od przykrych myśli. Niestety, brakuje nam narzędzi, które nieustannie muszę pożyczać.

Szczerze nie byliśmy przygotowani na takie wydatki, ale nie mam serca odmówić im pomocy. Przez ten miesiąc kiedy są u nas bardzo się zżyliśmy, są dla nas jak rodzina, dlatego chcemy dla nich jak najlepiej.

Wszystkie zebrane pieniądze przeznaczę na polepszenie mieszkania dla rodziny z Ukrainy i na ich osobiste potrzeby.

Na zdjęciu jest skalniaczek w wykonaniu Pań z Ukrainy.

AUTOR ZBIÓRKI

Sylwia Starikov
Jestem żoną obywatela Ukrainy i jestem z tego dumna
Sylwia Starikov AUTOR ZBIÓRKI
Jak działamy?

Prosto, przejrzyście, skutecznie.

Stworzenie Zbiórki

Po otwarciu kreatora (kliknięciu „Załóż Zbiórkę”) masz możliwość łatwego zamieszczenia zdjęcia oraz opisania, na co zbierasz pieniądze. W opisie powinny znaleźć się informacje, które zachęcą potencjalnego darczyńcę do dokonania wpłaty.

Przebieg zbiórki
Od momentu opublikowania Zbiórki wszyscy potencjalni Darczyńcy, którzy odwiedzają naszą stronę, będą mieli możliwość w prosty sposób przelać dla Ciebie darowiznę.
Zamknij Zbiórkę, wypłać środki
Kiedy zbiórka osiągnie wyznaczony przez Ciebie limit, masz jeszcze tydzień na zakończenie procesu. W tym celu zaloguj się na platformie i „odhacz” koniec zbiórki.
Podziękowania/ciąg dalszy historii
Darczyńcom będzie miło, jeśli zechcesz im podziękować. Po zakończonej Zbiórce masz możliwość wyrażenia w kilku słowach swojej wdzięczności.
Wspierają nas

Jesteśmy wdzięczni za pomoc w rozpowszechnianiu informacji o Platformie i o Zbiórkach, a także za wsparcie w pozyskiwaniu darczyńców. Dołącz do tych, którzy nas wspierają.