Jak działamy?

Prosto, przejrzyście, skutecznie.

Stworzenie Zbiórki

Po otwarciu kreatora (kliknięciu „Załóż Zbiórkę”) masz możliwość łatwego zamieszczenia zdjęcia oraz opisania, na co zbierasz pieniądze. W opisie powinny znaleźć się informacje, które zachęcą potencjalnego darczyńcę do dokonania wpłaty. Napisz nie tylko do czego dążysz, ale również dlaczego to jest dla Ciebie tak bardzo ważne. Już sam tytuł zbiórki powinien zwrócić uwagę darczyńców i sprowokować ich do zapoznania się z Twoimi potrzebami. 

Pamiętaj, że obraz mówi więcej niż słowa, więc dobierając fotografie postaw na takie, które wywołają właściwe wrażenie na odwiedzających. Jeśli się pomylisz, albo uznasz, że należy coś zmienić lub dodać, na każdym etapie zbiórki będzie istniała możliwość naniesienia poprawek. Gdy uznasz, że opis jest już gotowy, kliknij pole „Wyślij do moderacji”. Gdyby pojawiły się jakieś kłopoty, możesz skontaktować się z nami w celu uzyskania pomocy.

Przebieg zbiórki

Od momentu opublikowania Zbiórki wszyscy potencjalni Darczyńcy, którzy odwiedzają naszą stronę, będą mieli możliwość w prosty sposób przelać dla Ciebie darowiznę.

Zespół Fundacji dołoży wszelkich starań, żeby takich Darczyńców było jak najwięcej. Jednak nie czekaj z założonymi rękami. Ze swojej strony postaraj się, żeby o Twojej zbiórce dowiedziało się jak najwięcej osób. Wrzuć link na portale społecznościowe (Facebook, Twitter, Google+). Powiadom swoich znajomych, niech oni również pomogą Ci osiągnąć zamierzony cel. Mogą dokonać wpłat i/lub rozgłosić światu, że czekasz na pomoc.
Pamiętaj o tym, żeby promocja Twojej Zbiórki była etyczna.

Zamknij Zbiórkę, wypłać środki

Kiedy zbiórka osiągnie wyznaczony przez Ciebie limit, masz jeszcze tydzień na zakończenie procesu. W tym celu zaloguj się na platformie i „odhacz” koniec zbiórki. Możesz ją zakończyć w dowolnym momencie, nawet przed osiągnięciem celu. Jednak pamiętaj, że decydując się kliknąć w „Zakończ Zbiórkę” nie masz już odwrotu.

Zamknięcie celu nie jest wystarczającym sygnałem do wypłaty środków! Będziesz poproszony o potwierdzenie przyjęcia Darowizny i o ponowne podanie swoich danych. Pieniądze powinny się pojawić na Twoim Koncie w ciągu 30 dni.

Jeśli w tym czasie nie otrzymasz przelewu, skontaktuj się z nami.

Po upływie tygodnia od momentu osiągnięcia celu lub jeśli nie uda Ci się go osiągnąć w ciągu trzech miesięcy, Zbiórka zostanie automatycznie zamknięta, o czym zostaniesz powiadomiony. Zgromadzone środki przekazane zostaną na podane przy rejestracji konto, jeśli potwierdzisz, że mają zostać przelane.

Podziękowania/ciąg dalszy historii

Darczyńcom będzie miło, jeśli zechcesz im podziękować.

Po zakończonej Zbiórce masz możliwość wyrażenia w kilku słowach swojej wdzięczności. Opisz, jak spożytkowałeś zebrane pieniądze, czy wystarczyło ich na zrealizowanie całego przedsięwzięcia, jakie są jego efekty.

Możesz też zamieścić zdjęcie, które zilustruje, w jaki sposób wykorzystałeś środki zgromadzone w czasie Zbiórki.

Wspierają nas

Jesteśmy wdzięczni za pomoc w rozpowszechnianiu informacji o Platformie i o Zbiórkach, a także za wsparcie w pozyskiwaniu darczyńców. Dołącz do tych, którzy nas wspierają.