Rehabilitacja Dariusza Bazana

Rehabilitacja Dariusza Bazana
Jestem osobą niepełnosprawną od urodzenia (postępujący rdzeniowy zanik mięśni kończyn dolnych z bardzo mocnym rozszerzaniem się na górną część ciała). Posiadam znaczny stopień niepełnosprawności z ogólnego stanu zdrowia. Z każdą chwilą dolegliwość pogłębia się i coraz trudniej jest mi poruszać się samodzielnie. Obecnie od kilku lat poruszam się na wózku inwalidzkim. Do tej pory jakoś dawałem radę i nadal muszę sobie radzić, mimo iż słabość mięśni i wózek bardzo ograniczają moje możliwości.
Moja choroba wciąż postępuje i mięśnie coraz bardziej odmawiają posłuszeństwa, więc poruszanie jest dla mnie coraz bardziej uciążliwe.
Z tego też powodu mam bardzo mocno zwiększone wydatki na rehabilitację, której potrzebuję coraz więcej.

Staram się również sukcesywnie, w miarę zdobywania środków dostosowywać mieszkanie do mojej niepełnosprawności (likwidacja barier architektonicznych) abym mógł w miarę normalniej i bezpieczniej żyć i funkcjonować.

Potrzebuję też funduszy na przeglądy techniczne i konserwację zamontowanej w mieszkaniu windy, gdyż mieszkam na I piętrze i jest mi ona niezbędna abym mógł wyjść z mieszkania. Niestety nie mam wystarczającej kwoty pieniędzy a koszty te są bardzo duże.
Szczegółowe prace to poszerzenie wszystkich drzwi w mieszkaniu, zlikwidowanie progów, dostosowanie kuchni, abym mógł się w niej poruszać swobodnie. Chciałbym też zamontować poręcze na ścianach, gdyż mieszkam w zbyt małym mieszkaniu, aby poruszać się po nim na wózku. Poza tym co miesięczne wizyty konserwatora windy, którą mam już około 10 lat, to koszt przeglądu około 150 zł /miesięcznie pod warunkiem, że winda jest sprawna. Na dodatek regularne wizyty rehabilitanta to też koszt około 100 - 120 zł za wizytę.

Istnieje wprawdzie od niedawna możliwość stosowania bardzo drogiej terapii lekowej która może spowolnić a nawet zatrzymać postępowanie choroby lecz aby się na nią zakwalifikować potrzebował bym jeszcze wykonać kosztowne badania genetyczne a koszt takich badań jest niesprecyzowany dokładnie lecz oszacowany też na dobre kilka tysięcy złotych taką informację otrzymałem od lekarza. Mimo nawet zastosowania tej terapii to nie zwalnia mnie to od rehabilitacji a nawet jest wymagane jej coraz więcej.

W związku z powyższym szukam ludzi wrażliwych na cudze problemy i chętnych do udzielenia mi pomocy. Z góry bardzo serdecznie dziękuję za każdą pomoc jak też przekazane środki na mój cel. Każda kwota ma dla mnie ogromne znaczenie, za którą już teraz bardzo dziękuję.

Można też przekazać na moje subkonto 1% podatku


Pozdrawiam Dariusz Bazan

AUTOR ZBIÓRKI

Dariusz Bazan
Jestem osobą niepełnosprawną od urodzenia postępujący zanik mięśni. Posiadam znaczny stopień niepełnosprawności. Z każdą chwilą choroba pogłębia się i coraz trudniej jest mi poruszać się. Od kilku lat poruszam się na wózku. Do tej pory jakoś dawałem radę ale moja choroba jest postępująca i mięśnie coraz bardziej odmawiają posłuszeństwa. Z tego powodu mam zwiększone wydatki na rehabilitację i staram się dostosowywać mieszkanie do mojej niepełnosprawności abym mógł w miarę żyć i funkcjonować. Potrzebuję też funduszy na przeglądy i konserwację zamontowanej w mieszkaniu windy. Niestety nie mam wystarczającej kwoty pieniędzy a koszty te są duże.

Pozdrawiam Dariusz Bazan
Dariusz Bazan AUTOR ZBIÓRKI
 • 30 zł Anonimowy Pomagacz
  1 stycznia 2020, 17:36
 • 25 zł Anonimowy Pomagacz
  30 grudnia 2019, 15:55
 • 20 zł Paweł Wołoszyn
  30 grudnia 2019, 09:50
 • 10 zł Anonimowy Pomagacz
  11 października 2019, 22:51
 • 70 zł Anonimowy Pomagacz
  15 lipca 2019, 04:13
 • 1 zł Anonimowy Pomagacz
  13 czerwca 2019, 09:59
 • 30 zł AM
  12 czerwca 2019, 13:37
 • 100 zł Anonimowy Pomagacz
  29 maja 2019, 18:10
 • 100 zł Anonimowy Pomagacz
  Wytrwałości
  20 maja 2019, 21:55
 • 100 zł Anonimowy Pomagacz
  18 maja 2019, 11:30
Jak działamy?

Prosto, przejrzyście, skutecznie.

Stworzenie Zbiórki

Po otwarciu kreatora (kliknięciu „Załóż Zbiórkę”) masz możliwość łatwego zamieszczenia zdjęcia oraz opisania, na co zbierasz pieniądze. W opisie powinny znaleźć się informacje, które zachęcą potencjalnego darczyńcę do dokonania wpłaty.

Przebieg zbiórki
Od momentu opublikowania Zbiórki wszyscy potencjalni Darczyńcy, którzy odwiedzają naszą stronę, będą mieli możliwość w prosty sposób przelać dla Ciebie darowiznę.
Zamknij Zbiórkę, wypłać środki
Kiedy zbiórka osiągnie wyznaczony przez Ciebie limit, masz jeszcze tydzień na zakończenie procesu. W tym celu zaloguj się na platformie i „odhacz” koniec zbiórki.
Podziękowania/ciąg dalszy historii
Darczyńcom będzie miło, jeśli zechcesz im podziękować. Po zakończonej Zbiórce masz możliwość wyrażenia w kilku słowach swojej wdzięczności.
Wspierają nas

Jesteśmy wdzięczni za pomoc w rozpowszechnianiu informacji o Platformie i o Zbiórkach, a także za wsparcie w pozyskiwaniu darczyńców. Dołącz do tych, którzy nas wspierają.