Mały domek, duży kłopot Remont domu przerósł możliwości dwóch schorowanych kobiet

Mały domek, duży kłopot
By dach nie zawalił się na głowę
BY DACH NIE ZWALIŁ SIĘ NA GŁOWĘ.
Anna i Grażyna to matka i córka - dwie schorowane kobiety, które dają sobie wzajemne wsparcie w codziennych kłopotach. Do niedawna wiodły ustabilizowane, choć bardzo skromne życie w wynajętej części cudzego domu. Niestety, właściciel nieruchomości zmarł i spadek przejęły jego dzieci. Ledwie załatwiono formalności związane z przejęciem majątku, kiedy spadkobiercy wypowiedzieli umowę najmu i sami sprowadzili się do mieszkania zajmowanego dotychczas przez Anną i Grażynę.

Znając zamiary nowych właścicieli obie panie zawczasu zaczęły rozglądać się za nowym dachem nad głową.
Znalazły śliczny domek w bardzo niskiej cenie. I choć cena nieruchomości w porównaniu z innymi domami w okolicy była stosunkowo niska, jednak i tak zbyt wysoka na możliwości finansowe pań. Mając jedynie rentę i zasiłek dla osoby niepełnosprawnej mogły liczyć tylko na niewielki kredyt, który i tak okazał się katastrofą finansową.

Również katastrofą okazał się kupiony dom. Mając konieczność szybkiej wyprowadzki i nie znając się na budowlance, kobiety wprowadziły się do pięknej, urokliwej, budzącej wiele nadziei na nowe, szczęśliwe życie RUINY.

Sami Państwo przyznają, że domek na zdjęciach wygląda uroczo i przyjaźnie. Jednak powoli staje się wrogiem swoich właścicielek. Okazało się bowiem, że ma wiele wad, które wynikają głównie z bardzo malowniczego, ale niebezpiecznego położenia posesji. Dom stoi na terenach zalewowych i już kilka razy "pływał". Następstwem powtarzających się podtopień są naruszone fundamenty, opadający tynk i wypaczone podłogi. Problemem jest też ujawniający się spod maskującej farby grzyb.
Gmina wzmocniła zabezpieczenia przeciwpowodziowe, więc jest szansa, że po opanowaniu spadającego na głowę tynku będzie można w tym miejscu bezpiecznie mieszkać. Warto więc robić remont, tyle że nie ma już na niego pieniędzy.

Pani Anna ma wysokie ciśnienie. Od lat leczy się na serce. Jej córka - Grażyna jest po pięciu operacjach głowy, ma rozszczep podniebienia i bardzo niewyraźnie mówi. Żadna z nich nie ma szansy na podjęcie jakiejkolwiek pracy zarobkowej, która zapewniłaby dochód konieczny do przeprowadzenia podstawowych prac remontowych. Obie żyją na granicy ubóstwa, zaniedbując własne zdrowie, gdyż koszty bardziej niż skromnego utrzymania nie pozwalają na wykup wszystkich zalecanych leków (nawet ich tańszych zamienników).

Oto fragment tekstu, który panie zamieściły na naszym portalu:
"Potrzebuje każdej kwoty od darczyńców dobrego serca, którzy nie będą obojętni na czyjeś nieszczęścia i czy znajdzie się taki, który by mógł poprawić warunki mieszkalne dla mnie i mojej córki. Ale czy znajdzie się ktoś, kto by mi pomógł i dobrowolnie wesprzeć każda kwotą dzięki której ja i moja córce bezpiecznie żyć z domu który nie zawali się na głowę i nie zagrozi życiu mnie i mojego dziecka? Jeśli znajdzie się ktoś o dobrym sercu który pomoże przy remoncie domu byśmy mogli bezpiecznie żyć nie obawiając się o jutro byłabym bardzo wdzięczna.Ja błagam o pomoc finansowe gdyż brakuje mi pieniędzy na remont domu,jedzenie i leki, każdy grosz i każda kwota się liczy... Ludzie dobrego serca Nie bądźcie obojętni na moje nieszczęścia Proszę was o ofiarowanie każdej kwoty dzięki której chociaż trochę bym mogła poprawić warunki.. Pomóżcie mi"

http://rzeszow.tvp.pl/29421173/bezradne-mieszkanki-i-stary-dom-ktory-powoli-zamienia-sie-w-ruine
http://rzeszow.tvp.pl/33903478/pomoc-dla-chorej-matki-i-niepelnosprawnej-corki-z-lopuszki-wielkiej


AUTOR ZBIÓRKI

Grażyna Łojko
Jestem osoba niepełnosprawną i mieszkam moją kochaną Mamą.Razem żyjemy skromnie gdyż nasze niskie dochody uniemożliwia nam godnie żyć.Od 7 lat moja Matka choruje na ciśnienie tętnicze i na serce i nie tylko. Ja również choruje i potrzebuje leczenia się i stałej opieki lekarza. Zadłużenia bankowe i ciągle pogarszające nasze zdrowie niskie dochody z rent nie wystarcza nam na życie a tym bardziej by się leczyć i poprawić warunki mieszkaniowe. Zwracam się do was z ogromną prośbą pomóżcie nam w tej trudnej sytuacji. Każda pomoc i wsparcie finansowe są teraz bardzo nam potrzebne. liczę że każdy ma dobre serce nie bądźcie obojętni na nieszczęścia innych. kontakt
anastazja.ramirez86@gmail.com

Ofiarowali pieniądze

 • Ja
  23 November 2017, 10:22
  50 zł
 • ANNA
  ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO DOBREGO!
  22 November 2017, 14:06
  10 zł
 • Anonimowy Pomagacz
  21 November 2017, 17:50
  100 zł
 • Anonimowy Pomagacz
  20 November 2017, 18:42
  50 zł
 • Janusz
  Nie traćcie Panie nadzieji.
  18 November 2017, 20:32
  50 zł
 • R.
  18 November 2017, 18:34
  10 zł
 • Basia
  18 November 2017, 15:01
  10 zł
 • Anonimowy Pomagacz
  18 November 2017, 14:10
  300 zł
 • człowiek
  życzę zdrówka ,wszelkiej pomyślności !
  18 November 2017, 10:52
  10 zł
 • ED
  18 November 2017, 8:13
  25 zł
Grażyna Łojko AUTOR ZBIÓRKI
Wesprzyj
5
10
25
50
75
100
Jak działamy?

Prosto, przejrzyście, skutecznie.

Stworzenie Zbiórki

Po otwarciu kreatora (kliknięciu „Załóż Zbiórkę”) masz możliwość łatwego zamieszczenia zdjęcia oraz opisania, na co zbierasz pieniądze. W opisie powinny znaleźć się informacje, które zachęcą potencjalnego darczyńcę do dokonania wpłaty.

Przebieg zbiórki
Od momentu opublikowania Zbiórki wszyscy potencjalni Darczyńcy, którzy odwiedzają naszą stronę, będą mieli możliwość w prosty sposób przelać dla Ciebie darowiznę.
Zamknij Zbiórkę, wypłać środki
Kiedy zbiórka osiągnie wyznaczony przez Ciebie limit, masz jeszcze tydzień na zakończenie procesu. W tym celu zaloguj się na platformie i „odhacz” koniec zbiórki.
Podziękowania/ciąg dalszy historii
Darczyńcom będzie miło, jeśli zechcesz im podziękować. Po zakończonej Zbiórce masz możliwość wyrażenia w kilku słowach swojej wdzięczności.
Wspierają nas

Jesteśmy wdzięczni za pomoc w rozpowszechnianiu informacji o Platformie i o Zbiórkach, a także za wsparcie w pozyskiwaniu darczyńców. Dołącz do tych, którzy nas wspierają.